צילום חלאקה

מזל טוב הילד המהמם הגיע לגיל 3 עם בלורית ושיער מתולתל ואתם רוצים לקיים את טקס החלאקה התספורת הראשונה ,המעבר מגיל הפעוטות לגיל של ילד, שזהו מנהג המגיע מהתורה. חשוב מאורע כזה לזכור ולכן חשוב להביא צלם לצילום חלאקה.

עוגה שצולמה בעת צילום חלאקה. תחת קטגוריית צלם אירועים של מגנטסטאר צילום אירועים
הורים מציגים את המספריים בעת צילום חלאקה. תחת קטגוריית צלם אירועים של מגנטסטאר צילום אירועים

מהו מנהג החלאקה

למנהג זה ניתנו מספר טעמים:

הדגישו את עניין השארת פאות הראש לקטן. כמו שכתוב בתורה "לא תקיפו פאת ראשכם". מנהג זה מגיע גם מתוך תפילות שונות. יש מקורות שהמנהג צוטט בלא ציון של גיל מסוים, אלא בהתייחסות לתספורת הראשונה. וכך כתב ה"שערי תשובה": "המנהג בארץ ישראל לעשות שמחה בתגלחת הראשונה של קטן, שמחנכין אותו במצוה להיות לו פאות הראש".

גיל 3 נחשב בתורה כגיל מיוחד. עד גיל שלוש הילד אינו בשל ללימוד תורה ומגיל שלוש אביו מקדישו ללימוד תורה, ומפה מגיע המנהג אשר יובא גם לארץ ישראל ומוסיפים לו כמובן גם מסיבה נחמדה וארוחה חגיגית ומזמינים את המשפחה והקרובים וכאן נכנס מקומו של צלם לחלאקה מקצועי באם זה צלם תמונות סטילס או צלם וידאו, כמובן שאנו ממליצים לצלם את הטקס היחיד הזה שלא יחזור שוב גם בתמונות וגם בוידאו.

מקור מנהג החלאקה

מקור המנהג הוא היהדות צפון אפריקה עד ליהדות תימן, אצל יהדות אשכנז נהוג לבצע את החלאקה בל"ג בעומר בהר מירון ליד קבר רבי שמעון בר יוחאי, ומספרים שם את כל הילדים שיום הולדתם השלישי חל בין יום הראשון של חג הפסח לל"ג בעומר. כי, לפי המנהג, אין לספר את הילד לפני יום ההולדת השלישי שלו. אולם, כיוון שלא מספרים מתחילת ספירת העומר עד ל"ג בעומר, לכן ממתינים לל"ג בעומר (של אותה שנה). הטקס נעשה בליווי נגינה של כלי זמר, צלם, כיבוד כגון עוגות ועוד. . יש כאלה שנוהגים לערוך את החלאקה בקבר שמואל הנביא או בקבר שמעון הצדיק בירושלים, או במתחם הבאבא סאלי בנתיבות  כאשר בשנים האחרונות רווח המנהג לערוך את תספורת  החלאקה גם בכותל המערבי.

צילום חלאקה - תמונות

במגנטסטאר אנו מיומנים בצילום תמונות סטילס לחאלקה מכירים את תהליך האירוע וניתן לכם את השירות והאיכות המקסימלית, התמונות עוברות עריכה ועיבוד ואנו נשלח את התמונות בקובץ למייל שלכם, יש אפשרות גם להוסיף אלבום דיגיטלי מהודר עם תמונות הילד לפני טקס החלאקה ולאחר הטקס כולל גזירת התלתלים וכדומה.

ילד לפני החלאקה שלו. צולם בעת צילום חלאקה. תחת קטגוריית צלם אירועים של מגנטסטאר צילום אירועים

ציולם חלאקה - וידאו

במגנטסטאר צילום וידאו לאירועים אנו גם מצלמים צילום וידאו לחלאקה כולל עריכה של סרט הוידאו כולל קבלת פנים של האורחים, את הרב שמגיע לטקס  גזירת השיער וכמובן את הסעודה והשמחה הרבה באירוע את התרגשות ההורים והסעודה שעורכים לאחר הטקס ואם מוסיפים גם ריקודים אשריכם . אנו נדע להעביר את האווירה בצורה הטובה ביותר לתמונות ולסרט הוידאו.

תוכן עניינים